A Csallóközben a királyfiakarcsai székhelyű Petőfi Baráti Társulás – 2003 óta minden évben – a társulás életében meghatározó szerepet vállaló társaik közül az elnökség jelölése alapján, örökös tagot választ.

Idén immár a 15. kiválasztott nyerte el a címet, amivel a civil szervezet az önkéntes, önzetlen munka elismerése mellett a jó példa kiemelésével motivációt szeretne adni a közösség tagjainak. A Petőfi Baráti Társulás 2018. évi örökös tagjául Molnár Ilonát választotta.

A Magyar Örökség-díjas társulás elnöksége nevében Szerencsés Magdolna köszöntötte Molnár Ilonát az egyházkarcsai templomban, aki foglalkozását tekintve Dunaszerdahelyen, 1990 óta a Magyar Tanítási Nyelvű Szakközépiskola igazgatója.

Szerencsés Magdolna így jellemezte a kitüntetettet: „Sokat tett azért, hogy kíváncsiak legyünk arra a világra, amit addig személyesen nem is ismertünk. Általa olyan helyeken is észrevettük a szépet, ahol mások semmit sem látnak. Igazi közösségi ember, kiemelkedő példakép. Értékmentő pedagógiai munkáját segítőkész cselekedete jellemzi, mely elkötelezettséggel párosul. Fáradhatatlanul tesz a közjóért, az évek során rengeteg törődést, figyelmet, szeretetet kaptunk tőle. Az elégedettség a legnagyobb gazdagság számunkra.”

Molnár Ilona hitvallását megfogalmazva fejezte ki köszönetét:
“A világon mindenkinek hinnie kell abban, hogy képes olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg. Ez a hitvallásom alakította, vezérelte kapcsolatom a társulással.”
Meggyőződésem, hogy a Petőfi Baráti Társulás tagjai között olyan kapcsolatok alakultak, melyek elkísérik az embert élete végéig. Hálás vagyok Erdős Péternek, a Társulás elnökének, hogy megnyitotta előttem a lehetőséget, hogy ennek az összetartó közösségnek a tagja lehessek.
Több mint 40 évet töltöttem az ifjúság nevelésében, kulturális rendezvények szervezésében, így nem esett nehezemre, hogy alkalmanként bekapcsolódhassak egy-egy út megszervezésébe a Társulás tagjai részére. Szívesen és örömmel tettem azt, s ha a jövőben lesz alkalom, nekem pedig egészségem, akkor utazunk tovább együtt a Kárpát-medencében, keressük a régmúlt gyökereket, melyek nekünk szárnyat adnak ahhoz, hogy együtt tapasztalhassuk meg azt, hogy a legszebb emlék a szeretet, amelyet mások szívében hagyunk magunk után.

A cikket HA írta, megjelent a www.felvidek.ma honlapján (Régió) 2018. december 18-án.

This entry was posted on kedd, december 18th, 2018 at 21:43 and is filed under Nincs kategorizálva. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed at this time.